• Lokomotiva prošla u iduće kolo Lige prvaka!

19.10.2017

Zahvaljujući pobjedi u Rumunjskoj mladi igrači Lokomotive domaćim 2:2 remijem protiv Dinamo Bukurešta plasirali su se u idući krug Lige prvaka mladih!

Sjajan rezultat napravili su mladići Jerka Leke kada su prije tri tjedna slavili 2:0 u Rumunjskoj da bi prolaz u iduće kolo potvrdili s 2:2 u Zagrebu. Gosti su se ponadali da mogu vratiti Lokosima za poraz kada su poveli iz najstrože kazne u 37. minuti, ali Krajinović je zabio važan pogodak za izjednačenje tri minute prije odlaska na odmor.

U nastavku utakmice Lokomotiva je dominirala i bila bolja momčad, no rezultat se nije mijenjao sve do 87. minute kada su gosti iskoristili neopreznost i Cretu zabio za 1:2. Srećom, bilo je to sve što su Rumunji napravili jer je reakcija Lokomotive još jednom bila odlična pa tako Vranjković u 90. zabija za 2:2 i veliko slavlje Zagrepčana.

Lokomotivu u idućem krugu čeka Željezničar iz susjedne države koji je izbacio bugarski Ludogorec pogotkom u 93. minuti uzvratne utakmice za konačnih 4:3. Prvi susret se igra u Zagrebu 1. studenog dok je uzvrat na rasporedu tri tjedna kasnije, 22. istog mjeseca, u Sarajevu.