• Lokosi fantastično krenuli u sezonu

05.09.2018

Nakon kvalitetno odrađenih priprema momčad Jerka Leke odlično je krenula u sezonu i s dvije pobjede u isto toliko kola drži prvo mjesto na ljestvici!

Lokosi su sezonu otvorili gradskim derbijem protiv Dragovoljca i s uvjerljivih 4:0 na najbolji mogući način potvrdili dobar posao obavljen u pripremnom periodu. Već u 18. minuti Zdunić je doveo Lokose u vodstvo da bi u nastavku momčad Jerka Leke bila puno konkretnija i zabila još čak tri pogotka. Prvo je na početku nastavka Puntar povećao prednost, potom je Goričan kratko nakon ulaska zabio za 3:0 da bi konačnih 4:0 drugim pogotkom na utakmici postavio Zdunić.

Drugo kolo donijelo je još zanimljiviju utakmicu nakon što su na Kajzericu nakon pobjede u Osijeku u 1. kolu stigle Sesvete. Goričan je zabio za prednost Lokomotive u 34. minuti da bi potom mreže mirovale sve do posljednjih 15 minuta kada su gledatelji vidjeli pravu golijadu. Prvo je Barukčić s bijele točke izjednačio rezultat da bi Lokosi uraganski odgovorili preko Šiška u 79. i Dajčera u 85. minuti, no niti tu nije bio kraj. Minutu prije isteka regularnog vremena Barukčić ponovno šalje loptu u mrežu za 3:2 što je, zasluženo, bio i konačni rezultat.

Lokosi su tako nakon prva dva odigrana kola vodeća momčad na ljestvici, a po šest bodova imaju i Rijeka i Dugopolje, no i lošiju gol razliku. Sada je reprezentativna pauza, a prvenstvo se nastavlja 15. rujna kada na Kajzericu dolazi Varaždin.