• Dva remija uoči velikog derbija

25.09.2018

Nakon dvije pobjede na otvaranju sezone Lokosi su u sljedeća dva kola upisali isto toliko bodova i kao treća momčad lige dočekuju – Dinamo.

Prvo su Lokosi kod kuće dočekali Varaždin i unatoč boljoj igri i brojnim šansama morali su se zadovoljiti bodom i to nakon izuzetno zanimljive završnice. Gosti u prednosti došli s bijele točke uoči odlaska na odmor, a onda nije bilo golova sve do desetak minuta prije kraja.

Prvo je Viduka u 79. minuti izjednačio da bi u 87. minuti Golub ponovno donio prednost gostima. Ipak, Lokosi su pokazali karakter i Groznica u sudačkoj nadoknadi zabija za konačnih 2:2. Tjedan dana kasnije Lokosi su gostovali u Puli i odigrali jedini susret kola bez golova.

Naravno, treba istaknuti da su Lokosi za ove dvije utakmice bili znatno oslabljeni brojnim izostancima, no situacija se poboljšava već ovoga petka kada od 16 sati Lokosi u Kranjčevićevoj u derbiju čekaju – Dinamo.