• Korneri odlučili derbi, pobjeda u Osijeku

07.10.2018

Lokomotiva je u derbiju 5. kola nes(p)retno izgubila 2:1 od Dinama da bi tjedan dana kasnije pobjedom 2:0 odnijeli bodove iz Osijeka.

Gradski derbi između Lokomotive i Dinama bolje su otvorili gosti iz Maksimira pogotkom Kneževića nakon kornera u 36. minuti, no samo tri minute kasnije bilo je 1:1 nakon što je Viduka zabio s bijele točke. Lokosi su do kraja prvog i veći dio drugog dijela bili bolja momčad, imali par prilika te čak i pogodili vratnicu, no novi korner donio je Dinamu pogodak i pobjedu. U 73. minuti Čuić je bio najviši u skoku i zabio za konačnih 2:1.

Srećom, momčad Jerke Leke brzo se vratila u pobjedničko raspoloženje i odnijela sva tri boda iz Osijeka. Ponovno je Viduka bio je strijelac te doveo Lokose u vodstvo u 58. minuti da bi samo pet minuta kasnije Zdunić postavio konačnih 2:0 za goste.

Lokomotiva nakon odigranih šest kola ima 11 bodova i nalazi se pri vrhu ljestvice. U sljedećem kolu na redu je novi gradski derbi, na Kajzerici protiv Zagreba (13.10., 10h).