• Tri pobjede za vrh ljestvice!

19.11.2018

Lokomotiva je u posljednja tri kola upisala jednako toliko pobjeda i nakon jedanaest odigranih kola, skupa s Rijekom, nalazi se na samom vrhu tablice!

Lokosi su u susretu 10. kola dugo lomili goste iz Zaprešića, imali niz prilika i dominirali da bi na kraju jedan pogodak i to onaj Goričana u 77. minuti bio dovoljan za tri boda. Nakon domaće pobjede Lokose su čekala dva teška gostovanja: kod Hajduka u 11. kolu i u zaostaloj utakmici 9. kola protiv Dugopolja.

U derbiju momčadi s vrha ljestvice Lokosi su na Poljudu odigrali sjajnu utakmicu, a posebno je impresivno bilo prvih 30-ak minuta u kojima su gosti apsolutno dominirali te, kako se kasnije pokazalo, riješili pitanje pobjednika. Utakmica nije mogla bolje početi nego kada je Viduka u 6. minuti zabio za vodstvo da bi veliku pobjedu najavio Cokaj u 32. minuti kada je povisio na 2:0. Hajduk na samom kraju utakmice, debelo u sudačkoj nadoknadi uspio smanjiti rezultat, no bodovi su zasluženo otišli u Zagreb.

Nakon velike pobjede na Poljudu Lokose je čekalo još jedno gostovanje na jugu Hrvatske kod Dugopolja i još jednom su se igrači Jerka Leke u Zagreb vratili s punim plijenom. Šiško je u 24. minuti zabio jedini pogodak vrijedan nova tri boda i – vrha ljestvice.

Lokosi su tako nakon 11. kola na 23 osvojena boda te dijele prvo mjesto s Rijekom odnosno imaju dva više od trećeg Hajduka. Jerko i njegova momčad do zimske pauze imaju još tri kola u kojima dočekuju Rudeš te idu u goste Slavenu odnosno u posljednjem, 14. kolu, Dragovoljcu.