• Remi i pobjeda kao najava za derbi

13.03.2019

Lokomotiva je u posljednja dva kola upisala remi u Varaždinu i domaću pobjedu protiv Istre, a već u subotu čeka ih veliki derbi protiv Dinama.

Lokosi su u Varaždin došli kao vodeća momčad lige i favorit da bi već nakon 23. minute vodili čak 2:0 zahvaljujući golovima Mehmetllarija. Nažalost, umjesto mirne završnice domaćini su u pogotkom u 74. minuti najavili moguće probleme, a šanse za isto samo su se povećale kada su Lokosi u 83. minuti ostali s igračem manje. Samo minutu kasnije domaćini su zabili i drugi pogodak za konačnih 2:2 te tako "otkinuli" Lokosima dva boda.

Neočekivani remi nije ostavio traga na momčadi Jerka Leke koja je vikend kasnije mirno i zasluženo upisala nova tri boda. Tuci je zabio Istri u prvom, a Mehmetllari u drugom dijelu za konačnih 2:0 i povratak pobjedama.

U idućem kolu, u subotu u 11 sati, Lokosi na Maksimiru igraju veliki derbi protiv Dinama.