• Dva derbija – pobjeda i remi

02.04.2019

Lokomotiva je u posljednje dvije teške utakmice i dva derbija, prvo protiv Dinama te potom protiv Osijeka, osvojila četiri boda.

Igrači Jerka Leke gostovali su na Maksimiru gdje su protiv Dinama vodili veći dio utakmice da bi na kraju ipak podijelili bodove. Lokose je u vodstvo doveo Goričanu 29. minuti da bi se na odmor otišlo s 1:1. Lokomotiva je u nastavak krenula sjajno, dominirala i preko Ivankovićau 61. te Mehmetllarija u 75. minuti došla do dva gola prednosti, no nisu izdržali. U samo dvije minute Dinamo je zabio iz igre pa potom i s bijele točke te je derbi završio 3:3.

U posljednjoj utakmici u ožujku Lokose je čekao još jedan težak protivnik – Osijek. Bila je to još jedna čvrsta i borbena utakmica, Lokosi su preko Šiška u prvom i Zdunića u drugom dijelu ponovno imali dva gola prednosti, no ovoga puta su izdržali i s konačnih 2:1 osvojili zaslužena tri boda.

Idući izazov Lokose čeka u Kupu gdje u četvrtfinalu gostuju kod Podravine u Ludbregu, nakon toga imaju ligašku utakmicu protiv posljednjeg Zagreba, a onda još jedan derbi – onaj protiv Rijeke.