• Kraj sezone: Dvije pobjede za drugo mjesto

30.05.2019

Lokosi su u posljednja dva kola prvenstva upisali isto toliko pobjeda i sezonu završili na drugom mjestu. Što se pak tiče Kupa, u finalu je od Lokomotive bio bolji Osijek.

Finale Kupa koje se igralo u Slavonskom završilo je pobjedom Osijeka 3:1. Pitanje pobjednika u finalu, nažalost, bilo je riješeno već u prvih 45 minuta u kojima je Osijek došao do velike i nedostižne 3:0 prednosti. Nisu Osječani bili bolji koiiko su imali uvjerljivo vodstvo, no realizirali su svoje prilike te zabili čak i krasan pogodak iz slobodnjog udarca. Lokosi su u nastavku dodatno pojačali, pogodili okvir gola Osijeka čak četiri puta, no tek u 83. minuti Huber je uspio smanjiti za, kako se pokazalo, konačnih 1:3.

U prvenstvu, pak, pobjedom 2:1 u Rudešu u pretposljednjem te potom preokretom za 4:2 pobjedu protiv Slavena u posljednjem kolu Lokosi su sezonu završili na drugom mjestu. Posebno je zanimljivo bilo u zadnjoj utakmici sezone gdje je Slaven vodio 2:0 na poluvremenu, no potom su izmjene donijele – izmjenu. Sa po dva pogotka Zdunića i Đakovića  Lokosi su došli do 4:2 pobjede i zasluženog slavlja za kraj još jedne odlične sezone.

Preokretom i tom pobjedom Lokosi su zaključili s utakmicama za ovu sezonu, preostali su tek treninzi do kraja svibnja i potom igrači i stožer odlaze na zasluženi odmor. Pripreme za novu sezonu počinju 15. srpnja.