• Deset golova pa poraz uoči derbija u Kupu

09.03.2020

Lokomotiva je uraganski krenula u nastavak sezone i u prve dvije utakmice upisala dvije uvjerljive pobjede da bi u trećem susretu mladi Lokosi upisali poraz od Intera.

Lokosi su nastavak sezone otvorili utakmicom protiv Sesveta koja nije dobro počela kada su gosti nakon pola sata igre poveli na Kajzerici. Jerko je na poluvremenu odradio dobar sastanak s igračima jer su u nastavku – zabili pet golova. Zdunić i Groznica su okrenuli rezultat već u prvih par minuta nastavka da bi u zadnjih 20ak minuta Lokosi zabili još tri gola za konačnih 5:1.

Ništa bolje nisu prošli niti igrači Slaven Belupa iduće kolo i to u Koprivnici. Ibrahim je doveo Lokomotivu u prednost već u 3. minuti, a na odmor se otišlo s 0:2 nakon pogotka Groznice. U nastavku su zabijali Šimić i Dadić dva puta za uvjerljivih 5:0. Nakon dva kola i deset golova Lokosi su u 17. kolu kao favoriti dočekali i Inter, a stvari su izgledale posebno dobro kada je Šimić već u 2. minuti zabio za vodstvo.

Ipak, Inter se brzo vratio u utakmicu i nakon što su Lokosi promašili nekoliko prilika dugo je stajalo 1:1. Nažalost, u 78. minuti gosti su pogotkom s bijele točke došli do pobjede i odnijeli bodove s Kajzerice.

Lokosi su i dalje treći na ljestvici, a iduća utakmica je već u utorak, 10.3., protiv Dinama u četvrtfinalu Kupa.