• Velika pobjeda na Poljudu, nesretan poraz od Rijeke

12.02.2021

Jerko Leko je protiv Hajduka na Poljudu upisao prvu trenersku pobjedu u seniorskoj karijeri! Lokosi su slavili 1:0 i tako odnijeli bodove iz Splita, no nažalost u drugim utakmicama nisu bili toliko uspješni.

Lokomotiva je u prvih pet kola pod vodstva Jerka Leke imala izuzetno težak raspored i igrala protiv momčadi iz vrha ljestvice: Osijeka, Dinama i Rijeke. Osim poraza od Osijeka (0:3) i Dinama (0:2) u gustom rasporedu došao je i neugodan 4:0 poraz od Šibenika koji je kaznio baš sve pogreške koje su igrači Lokosa napravili.

Ipak, prije poraza kod aktualnih prvaka Hrvatske Lokosi su napravili mini iznenađenje i odnijeli sva tri boda – sa Poljuda. Petrak je zabio već u 4. minuti lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora, a kako se kasnije pokazalo bio je to jedini pogodak vrijedan tri boda.

Seriju teških utakmica Lokosi za zaključili domaćom utakmicom protiv Rijeke u kojoj su igrači Jerka Leke zaslužili puno više od konačnog poraza 2:3. Naime, Lokosi su vodili 2:0, igrali vrlo dobro i kontrolirali utakmicu da bi u 70. minuti Cipetić neopreznim startom u kaznenom prostoru ne samo napravio jedanaesterac nego i ostavio svoju momčad s igračem manje. Lokosi su izdržali do sudačke nadoknade kada je novi nepromišljeni start, ovoga puta Osmankovića, sudac kaznio novim udarcem s bijele točke. Da situacija bude još gora, niti tu nije bio kraj nego je Rijeka „debelo“ u sudačkoj nadoknadi zabila još jedan pogodak za potpuni preokret.

U idućih šest kola Lokomotiva igra protiv ekipa iz donje polovice tablice i u tim izravnim dvobojima će sigurno povećati svoje bodovno stanje i maknuti se sa predzadnje pozicije na kojoj se trenutno nalazi.